Orgazm hakkında bilmediğiniz 10 gerçek!

Orgazm hakkında bilmediğiniz 10 gerçek!
Orgazm hakkında neler biliyorsunuz?
Orgazm ne demek?

Orgazm sözcüğünün kökeni Yunanca "Orgasmos" dan gelir. Bu da "nemden şişmek kabarmak, uyarılmak veya istekli olmak" anlamları taşıyor. Eh bu iyiliğimizi de unutmayın, yarın öbür gün bulmacada yarışmada bu soruyla karşılaşırsanız, cevabı yapıştırırsınız.

Orgazm olma nedir? Nasıl orgazm olunur?
Faydaları nelerdir, orgazm olunca ne kadar kalori yakılır veya kadınların orgazm olması erkekler için ne kadar önemlidir. Ya da kadınlar gerçekten orgazm konusunda erkeklerden daha mı şanslıdır, hangi açıdan?

Araştırmalardan çıkan sonuçlardan bazılarını bu güne kadar hiç duymamış olabilirsiniz. Bunlardan sizin için seçtiğimiz en popüler 10 madde ise şunlar:

Kadın orgazmı erkekten farklı mı?
Orgazm, kadın ve erkek için bazı farklılıklar gösterir. Buna rağmen araştırmalar ortaya koymuştur ki; erkekler ve kadınlar orgazm anında hemen hemen aynı duyguları hissediyorlar, aynı oranda zevk alıyorlar. Kadında G noktasının yeri ve partnerlerin orgazma ulaşma sürelerinin farklılığı gibi faktörler olsa da orgazmın verdiği haz duygusu her iki cinste de büyük bir benzerlik gösteriyor.

Orgazm ne kadar sürer?
Orgazm kısa sürer ama haz açısından seksin en yoğun hissedildiği andır. Erkeklerin orgazma ulaşma süreleri bir ile on dakika arasında değişebilir, ancak kadınlarda bu süre yirmi dakikaya kadar çıkar. Orgazm süresi bakımından ise erkeklerinki dört saniye civarında sonlanabilirken, kadınlarınki on beş saniye sürebilir. Kadınları bu nedenle daha şanslı buluyor olmalılar.

Orgazm acı verir mi?
Orgazm gibi bu kadar haz veren bir duygu yaşadıkları halde, orgazm anında bazı insanlar neden acı çekiyorlarmış gibi görünürler hiç düşündünüz mü? Hatta o kadar acı çeker gibi görünürler ki, başka hiçbir şeyden bu kadar fazla acı çekemez zannedersiniz. İşte bunun nedeni; acı da, arzu ve zevk de beynin aynı bölgesinden kontrol ediliyor.

Gece zevki nedir?
Fiziksel uyarı olmadan da uykuda orgazm olmak mümkün. Hatta eskiden sırf erkeklere has olduğu sanılan bu özellik, kadınlar için de geçerli. Gece zevki denen bu durum zihinsel uyarılmadan kaynaklanıyor. Şimdi bunu duyunca bir an evvel uykuya dalmak için sabırsızlanıyor olmalısınız. Laf aramızda kadınların sırf düşünceyle bile orgazm olabildiklerini iddia edenler de var.

Orgazm olurken zayıflarsınız
İşte size bir olumlu madde daha; orgazm insana sadece zevk vermekle kalmıyor cildi güzelleştirmek, tansiyonu ayarlamak, daha kaliteli bir uyku gibi sağlığınıza ekstra yararlar da sağlıyor.

İlginizi çekecek bir diğer konu ise kalori yakmak. Bir orgazm oluşta 3 kalori yakılır, ancak orgazm öncesi ile birlikte toplam 50 kaloriye ulaşır ki bu da aynı zamanda kayda değer bir egzersiz demek. Orgazm olmak için başka bahaneye gerek var mı?

Orgazm kanserle savaşır!
Hazır orgazmın yararlarını saymaya başlamışken kalori yakma dışında sağlığınız için sağladığı diğer yararları da sayalım; orgazmın bağışıklık sistemini güçlendirdiği kanıtlanmıştır. Kalp sağlığına faydası vardır. Çeşitli kanser risklerini azaltır. Örneğin; erkeklerde prostat, kadınlarda göğüs kanseri riskini azaltması gibi.

Erken boşalma sorunu ve orgazm
Seks ve orgazm olma konusunda birçok çift haliyle sorun yaşayabilmekte. Üç erkekten biri erken boşalma derdinden muzdarip. Bu sorunu yaşayan çiftlerden kadınların, partnerlerini doktora gitmeye ikna etmesi yapacakları en iyi şey olur. Aynı zamanda onları rahatlatmanın, bu durumun stres yaratmasını engellemenin de yollarını aramalılar. Aksi taktirde stres erkeğin sorununun daha da derinleşmesine yol açar.

Orgazmın erkeklere faydası
Yukarıda da değindiğimiz gibi seks yapmanın haz alma dışında sağlığınıza da çeşitli faydaları var. Düzenli ve daha çok orgazm olan erkeklerin, az orgazm olanlara göre prostat kanserine yakalanma riskleri daha az. Bunun sebebi de daha fazla sperm boşaltıp prostat bezini temizlemeleri. Alın size orgazm olmak için hayli geçerli bir sebep daha.

Orgazm sırasında kalp krizi geçirmek?!
Erkeklerin orgazm esnasında ölmeleri rastlanmayacak bir şey değil, ancak bu çok sık görülecek bir olasılık da değil. Hemen endişelenip kendinizi bu zevkten mahrum etmeyin, yılda ancak bir iki vakaya rastlanıyor. Bu konuda bir önemli tüyo da şu ki; istatistiklere göre daha çok yaygın olan orgazm esnasında ölümlerin eşlerini veya partnerlerini aldatan erkeklerde görülmesi.скачать dle 11.3

0
07.05.2017 139
Facebook Şərhlər:
2017. Yalnız Böyüklər üçün (18+)!
Яндекс.Метрика